Beton yan ürünleri, kullanıldığı alanda betonun her türlü iklim özelliğine uyum sağlaması maksadı ile kullanılan ürünler olarak dikkat çekmektedir. Genellikle büyük inşaat projelerinde kullanılan bu ürünler, bireysel maksatlarla da kullanılabilmektedir. Küçük tadilatlar sırasında da bu ürünleri kullanarak alanda bulunan betonun mekanik özelliklerine katkı sağlayabilirsiniz. 

Bu ürünler beton dökümü esnasında kullanılan veya beton dökümü yapıldıktan sonra kullanılan ürünlerdir. Kimyasal ürünler olduğu için mekanik özelliklere katkı sağladığı bilinmektedir. İnşaat alanında bulunan bu beton kalıpları büyük oranda destekler ve uzun yıllar boyunca dayanıklı bir hal almasına katkı sağlar. Bu ürünlerin kullanımı da oldukça basit olduğu için bireysel olarak gerçekleştirdiğiniz tadilat işlemlerinde bile kullanmanız mümkündür. 

Beton Yan Ürünleri Kullanımı

Beton yan ürünleri,betonun bünyesinde su tutumu da sağlama özelliği taşımaktadır. Dayanıklılık gücünü artırmak maksadı ile kullanılır ve kullanımını gerçekleştirmek için ustalaşmaya gerek yoktur. Taze dökülmüş beton üzerine de uygulanabilmektedir. Çabuk kurumanın önüne geçebilmek maksadı ile beton yan ürünleri bir tabaka halinde kullanmanız zamanınızı ayarlamanızı da kolaylaştırmaktadır. 

Beton yan ürünleri, diğer beton ürünlerine göre daha az su ihtiyacı hissetmektedir. Kolay bir şekilde pompalanması mümkün olduğu için güçlendirme çalışmalarında tercih edilmektedir. Beton yapılarda dayanıklılık gücünü artırdığı için genellikle tadilat işlemlerinde tercih edildiği bilinmektedir. Kaliteli ve güvenilir yapısı ile dilediğiniz alanda kullanıma uygunluk göstermektedir. Ayrışma riskini de azalttığı için çoğu usta tarafından tercih edilmektedir.