Su yalıtım ürünleri, kullanılacak zemin baz alınarak farklılaşan ürünlerdir. Su yalıtımının sağlanması yüzeyin dayanıklılığını artırmanın en önemli yolu olduğu için inşaatlarda dikkat edilen bir özelliktir. Su yalıtımının temel amacı yüzeyi su geçirmez hale getirmektir. Bu ürünlerin kullanılması ile birlikte yüzeyde su girişine karşı aşırı direnç söz konusu olur. Genellikle binaların konforunu artırmak maksadı ile kullanıldığı bilinen bu ürünlerin depo gibi bölgelerde de sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. 

Su yalıtım ürünleri, inşaatı oluşturan malzemelerin üzerine uygulanarak su geçişini en aza indirger. Genellikle su geçirmez hal alırken bazen de yalnızca dayanıklı hale getirildiği bilinmektedir. Bu yapılarda dayanıklı ve elastik membranların uygulanması söz konusu olduğu için uzun seneler boyunca su geçirmez yapısı ile istenilen hizmeti sunmaktadır.

Su yalıtım ürünleri, su yalıtım yöntemlerine göre farklılık arz eden ürünlerdir. Su yalıtım yöntemleri arasında en çok tercih edilen çimento esaslı yalıtım yöntemidir. Bu yöntem inşaatlarda sıklıkla tercih edilir ve herhangi bir duvar ürünleri tedarikçisinden kolaylıkla temin edilebilecek yapıda olmaktadır. Bu yöntem genellikle oldukça ıslak bölgelerde uygulanır. Evlerde en yaygın tuvalet ve banyo gibi bölgelerde uygulandığı bilinmektedir. 

Diğer bir su yalıtım yöntemi ise likit membran ile su yalıtım yöntemidir. Sıvı yalıtımında uygulanması en uygun olan yöntem kesinlikle budur. Genellikle astar kat üzerine bir rulo yardımı ile uygulanabilir niteliktedir. İnce bir kaplama olup çimentoya oranla kat kat esnektir. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen sıvı yalıtım yöntemi olma özelliğini haizdir.