Onarım güçlendirme ürünleri,bulunulan mekanın ihtiyacına göre değişim gösteren ürünlerdir. Genellikle büyük tadilat işlemlerinin yanı sıra ufak çaplı bireysel tadilat işlemlerinde de kullanılabilecek ürünlerdir. Kullanımları zor olmamakla birlikte yüzeye göre değişim gösterir. Bu ürünler yapıları dayanıklı hale getirir, yüzeyin nefes alabilme ihtiyacını da göz önünde bulundurur. Böylelikle işlem gerçekleştirildikten sonra daha dayanıklı bir yapıya sahip olmanıza yardımcı olur. 

Onarım güçlendirme ürünleri üç farklı kategoride incelenebilecek ürünlerdir. Bunlar; çimento esaslı onarım güçlendirme ürünleri, hidrolik kireç esaslı onarım güçlendirme ürünleri ve epoksi esaslı onarım güçlendirme ürünleridir. Bu ürünler yapının özelliğine göre farklılık arz eden ürünlerdir.

Çimento esaslı onarım güçlendirme ürünleri, genellikle küçük çaplı tadilat işlemlerinde kullanılabilir. Bireysel tadilatlarda da en sık tercih edilen güçlendirme ürünü budur. İç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olup sıva düzeltme işlemlerinde dahi kullanılabilecek yapıya sahiptirler. Bu ürün kullanılarak yüzey sağlamlaştırılır ve düzeltilir. 

Hidrolik kireç esaslı onarım güçlendirme ürünleri, tarihi yapılarda restorasyon çalışmalarında kullanılan güçlendirme ürünleridir. Tarihi yapılar zamanla eski dayanıklı yapısı kaybettikleri için yıkımların önüne geçebilmenin en etkili yolu bu ürünlerin kullanılmasıdır. Çimento içermeyen yapısı ile zeminin kolaylıkla nefes almasını sağlamaktadır.

Epoksi esaslı onarım güçlendirme ürünleri, mekanik darbeler sonucunda aşınan betonarme yapılarda kullanılan onarım güçlendirme ürünleridir. Üç bileşenli bir yapıya sahip olduğu için kiriş ve ayakların onarımında kullanılması mümkündür.